Щутгарт елиминира Унион Берлин от турнира за Купата на Германия. „Швабите“ победиха своя столичен съперник с минималното 1:0, а автор на единственият гол стана Дениз Ундав. Нападателят се разписа в 45-ата минута на двубоя. Загубата е 11-а поредна за Унион във всички турнири.

Изненадващо първият голям шанс бе за гостите - на 25 метра пред вратата Аиса Лайдуни получи топката в 28-ата минута и малко след това я изстреля със силен удар в напречната греда.

В края на полувремето Дениз ундав откри след пас на Крис Фюхрих.

Унион започна малко по-активно втората част. Дан-Аксел Загаду от Щутгарт пресече остро центриране на Шералдо Бекер с артистично проява в 48-ата минута, а малко след това вратарят Александър Нюбел бе предизвикан от удар от далечна дистанция на Кристофър Тримел.

След това отборът на Фишер обаче нямаше добри идеи в атака и така и не успя да стигне не само до гол, ами и до положение.