Отборът на Щутгарт надви трудно с минималното 1:0 тима на Фрейбруг и по този начин се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на Германия.

Битката между двата тима елитни тима предложи доста битка и някои интересни ситуации, но всичко беше решено от един гол, който падна още в началните минути на двубоя.

Gulliver/GettyImages
37 снимки

В 15-ата минута домакините разиграха отлично между линиите на защитата на полузащитата на Фрайбург, като Саша Калайджич бе изведен по чудесен начин от Гонсало Кастро в наказателното поле, а двуметровият австрийски нападател стреля по атрактивен начин през краката на вратаря за 1:0.

През второто полувреме гостите опитаха да натиснат, но с отлични намеси се отчете вратарят на „швабите“ Фабиан Бредлов.

В края и стражът на Фрайбург Бенжамин Упхоф трябваше да се намесва след изстрел Ватару Ендо.