Отборите на Шалке 04 и Холщайн Кил не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в двубой от 19-ия кръг на германската Втора Бундеслига. И двете попадения паднаха през втората част.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Холщайн поведе в 67-ата минута, когато Фин Бартелс задържа добре топката отляво и подаде навътре за Александър Мюхлинг, който си вдигна добре топката пред наказателното поле и с прекрасен удар намери горния ляв ъгъл на вратаря Мартин Фрайсъл.

Шалке обаче се добра до равенството шест минути по-късно, когато Виктор Палсон получи топката пред наказателното поле на гостите и с едно докосване изведе отдясно в пеналтерията Симон Тероде, който с хубав удар с десния крак прати топката между краката на стража на Холщайн за крайното 1:1.

С това равенство Шалке събра актив от 31 точки и остава на шестата позиция, на две от мястото за плейоф. Холщайн пък са 13-и с 22 пункта, с пет повече от опасната зона.