Шалке 04 продължава похода си към завръщане в Бундеслигата. „Кралско сините“ спечелиха гостуването си на Динамо Дрезден с 2:1 в мач от 28-ия кръг на Втора Бундеслига и се изкачи на третата позиция в класирането.

Gulliver/GettyImages
41 снимки

Гостите откриха резултата в края на първото полувреме, когато след грешка при изнасянето на топката се стигна до дузпа. Зад топката застана Симон Тероде, който с изстрел в левия ъгъл реализира.

Шалке 04 удвои преднината си в началото на второто полувреме, когато отново капитанът на тима бе точен. Той засече по перфектен начин центриране на Доминик Дрекслер и реализира красиво с глава в горния ляв ъгъл.

В 70-ата минута Динамо Дрезден намали след гол с глава на Паул Вил, но това не стигна за повече и домакините записаха нова загуба.

След успеха Шалке 04 се изкачи на третата позиция с актив от 50 точки, докато Динамо Дрезден е 16-и с 28 пункта.