Севиля загуби с 1:3 от Магдебург в контрола, която се игра Германия. До 19-ата минута двата отбора си размениха по един гол. Лука Шулер изведе домакините напред, а пак той вкара в собствената си врата малко по-късно. В края на първата част Магдебург отбеляза два гола чрез Леон Бел и Баръш Атик. След почивката опитите на Севиля за промяна в резултата не донесоха успех.

Контролата на Магдебург със Севиля отпразнува началото на един по-специален сезон за германския тим, който отбелязва 50-ата годишнина от спечелената през 1974 Купа на носителите на национални купи. Тогава на финала Магдебург побеждава Милан с 2:0. Начело е легендарният Хайнц Крюгел, а по пътя към финала са отстранени НАК Бреда, Баник Острава, Берое и Спортинг Лисабон.