Дори с голяма част от резервите си и при спечелена вече титла Байерн Мюнхен няма умора в Бундеслигата. Новият стар шампион срази непретенциозния Хановер 96 с 3:0 навън в двубой от 31-ия кръг на германското първенство.

Наставникът на мюнхенци Юп Хайнкес нямаше никакви скрупули да даде шанс на състезатели, които до този момент рядко попадаха в плановете му или изобщо не бяха помирисвали терен за първия тим. 18-годишният Ларс Лукас Май записа дебют в Бундеслигата, след като досега бе играл единствено за младежките формации. Тиаго Алкантара пък бе натоварен със задачата да играе на нетипичен пост като ляво крило, а Никлас Зюле от центъра на защитата се премести по-напред като дефанзивен халф. В атака шанс като титуляр получи закупения през зимата Сандро Вагнер.

Въпреки това баварците имаха огромно игрово превъзходство през първата част, когато отправиха цели 8 изстрела по посока вратата на домакините. Това обаче не отменя факта, че най-чистата възможност за първите 45 минути бе на сметката на Хановер. В 27-ата минута Тимо Хуберс получи шанс да направи добавка след пряк свободен удар, като топката го намери на около 5-6 метра. Стражът на Байерн Свен Улрайх показа удивителен рефлекс, за да спаси.

След почивката Хайнкес направи смени, които се оказаха решителни. Още на полувремето Робен седна на пейката, за да отстъпи място на Томас Мюлер. Именно германецът откри резултата в 57-ата минута. Хуан Бернат получи висок диагонален пас отляво зад гърба на защитата и моментално сви топката по земя към точката на дузпата. Мюлер вече дебнеше там и нанесе прецизен шут в долния ляв ъгъл за 1:0.

Десет минути след този гол в игра влезе и щатният голаджия Роберт Левандовски, а сам 6 по-късно полякът наниза своя 28-и гол в шампионатната кампания. Себастиан Руди изпълни ъглов удар отляво по атаката и центрира в зоната между точката на дузпата и вратарското поле. Там Лева спечели въздушния дуел със своя пазач, за да стреля безкрайно прецизно с глава. По пътя към мрежата топката дори срещна десния стълб – 2:0.

В предпоследната минута от редовното време Руди също записа името си след голмайсторите. Продължителна атака на Байерн премина отляво през Бернат, който центрира към Левандовски. Полякът закачи топката, която продължи движението си и стигна до Мюлер встрани от вратарското поле. Без да се замисля, германецът върна леко назад към непокрития Руди и той наказа защитата на Хановер – 3:0.

С този успех вече осигурилият си предсрочно титлата Байерн събра 78 точки на върха в класирането. Хановер допусна 13-о поражение и заема 13-о място с 36 пункта.

РБ Лайпциг - Хофенхайм 2:5

източник: Gulliver/Getty Images

Далеч по-интересен беше прекият сблъсък между Хофенхайм и РБ Лайпциг за местата, които дават право на излаз в Лига Европа. Хофе реално успя да измести съперника си от 5-ата позиция, след като го разгроми с 5:2. Още до почивката тимът на Юлиан Нагелсман изкова класическа преднина. Марк Ут откри в 14-ата, а десет минути преди паузата Серж Гнабри удвои за гостите. В последната минутка на първата част Ут записа и асистенция, сервирайки към Петер Кадержабек, който покачи до 3:0.

Нервите взеха връх през втоорото полувреме и в 47-ата минута Емил Форсберг не издържа след опита на Флориан Грилич да го задържи за фланелката. Играчът на Хофе настоятелно дърпаше съперника си в продължение на няколко секунди, поради което Форсберг ядно го удари с ръка в лицето. Реферът моментално изгони звездата на домакините и беше ясно, че само чудо може да спаси РБ Лайпциг.

В 59-ата минута вратарят на Хофе Оливер Бауман имаше тотална липса на късмет при шута на Наби Кейта. Гвинейският ас на домакините се подигра с двама защитници и стреля от границата на пеналта. Топката мина покрай Бауман, удари се в десния стълб, а сетне и в гърба му, за да влезе в мрежата. Попадението бе записано като автогол за вратаря – 1:3.

Буквално в ответната атака Хофенхайм възстанови преднината си от три гола. Андрей Крамарич асистира към Ут, който без проблем се разписа – 1:4.

В 65-ата минута долетя и петият гол за гостите. Амири даде идеален пас към Лукаш Руп, а той увеличи агонията на Лайпциг – 1:5.

Едва в 88-ата минута домакините намалиха измеренията на падението си. Централният защитник Даю Упамекано се разписа след чудесна работа на Адемола Лукман – 2:5.

Във временното класиране Хофе вече е пети с 49 точки пред  Лайпциг, който се срина до 6-а позиция с 47. Четвъртият и петият съответно Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд не са далеч с по 51 пункта.