РБ Лайпциг нанесе първото поражение на Борусия Дортмунд в Бундеслигата, след като в среща от 8-ия кръг победи като гост с 3:2. Двата състава останаха с по десет души в края на двубоя.

Обамеянг откри резултата за Борусия още в 4-ата минута, след като надбуга бранител на РБ Лайпциг и промуши топката покрай вратаря.

Гостите изравниха резултата в 10-ата минута, след като добро изпълнение на свободен удар беше продължено с глава към Поулсен и той изравни резултата.

Тимът от Лайпциг обърна развоя на срещата в 25-ата минута, след като отново Поулсен беше точен.

В 47-ата минута съдията Денис Айтекин изгони с директен червен картон Сократис Папастатопулос от Борусия Дортмунд за нарушение срещу съперник в наказателното поле, а от наказателния удар Аугустин направи резултата 3:1. В 56-ата минута гостите останаха също с 10 човека, след като Илсанкер си изкара два жълти картона за две минути и напусна терена.

Домакините все пак стигнаха до почетна загуба след попадение от дузпа на Обамеянг в 64-ата минута.

До края на срещата двата тима не успяха да вкарат нови попадения и РБ Лайпциг вече е трети с актив от 16 точки, а Борусия Дортмунд е първи с 19 точки.