В двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия РБ Лайпциг победи като гост Волфсбург с 6:1. Головото шоу стартира в 13-ата минута на срещата, когато топката се отклони от Брума и влетя в мрежата. Първото полувреме завърши при този резултат 1:0 за РБ Лайпциг.

Головото шоу се разрази през втората част. В 55-ата минута Забитцер направи резултата 2:0, а три минути по-късно Емил Форсберг направи преднината на тима си класическа. В 61-ата минута Лаймер беше точен като се разписа след отличен удар и при много добра атака на Лайпциг. Седем минути по-късно Тимо Вернер направи резултата 5:0, а отново той беше точен и в 88-ата минута. Домакините все пак стигнаха до почетно попадение реализирано от Вегхорст.

Така РБ Лайпциг продължава борбата в турнира за Купата на Германия.

В останалите срещи играни по-рано днес се получиха следните резултати: Вердер Бремен - Хайденхайм 4:1, Кайзерслаутерн - Нюрнберг 6:5 след дузпи (2:2 в редовното време), Верл - Холщайн Кил 8:7 след дузпи (в редовното време 1:1).