РБ Лайпциг разби с 4:0 като Хановер 96 и се класира за полуфиналите за Купата на Германия. В герой за гостите се превърна Кристофър Нкунку, който реализира първите две попадения, а п едно след почивката добавиха Конрад Лймер и Андре Силва.

В 17-ата минута Кристофър Нкунку получи великолепен пас от Дани Олмо, а завършващият му удар не остави шансове на Рон-Роберт Цийлер. Гостите продължиха да атакуват опасно и само пет минути по-късно удвоиха преднината си. Йошко Гвардиол разсече защитата на домакините с прецизно подаване, а Кристофър Нкунку беше достатъчно хладнокръвен, за да прати топката в мрежата за втори път.

Третия гол реализира Конрад Лаймер  в 67-ата минута след двойно подаване с Андре Силва. Самият португалец оформи крайния резултат в 73-ата минута. Гостите направиха чудесна така, а финалното подаване към португалеца беше на Анхелиньо.