Отборът на РБ Лайпциг се класира за ½-финалите на турнира за Купата на Германия, след като победи с 2:0 тима на Волфсбург. Попаденията отбелязаха Юсуф Поулсен в 63-ата и Хий-Чан Хуанг в 88-ата минута. „Вълците“, които нямаха загуба в 10 поредни мача, пропуснаха и дузпа в 26-ата минута.

Първото полувреме бе равностойно, като тимът на Юлиан Нагелсман започна по-силно. Вратарят и капитан на гостите Коен Кастеелс направи отлично спасяване в 12-ата минута, когато отрази удар с глава на Кристофър Нкунку от два метра. Малко по-късно и Джъстин Клуйверт пропусна отлична възможност.

Волфсбург получихи чудесен шанс да поведат в 26-ата минута. Нарушение на Нкунку срещу Кивин Мбабу доведе до дузпа. Воут Вегхорст се нагърби с изпълнението, но се подхлъзна и прати топката високо над вратата.

До почивката гостите доминираха, а в края на първата част Ренато Штефан излезе сам срещу Петер Гулаши, който обаче се намеси блестящо и предотврати гола.

Gulliver/GettyImages
87 снимки

Началото на второто полувреме отново започна с по-добра игра на РБ Лайпциг, но пак бяха направени пропуски.

Домакините обаче поведоха в 63-ата минута. Влезлият като резерва Алекандър Сьорлот намери Юсуф Поулсен, който откри резултата.

Малко след това Дани Олмо пропусна да удвои аванса на „биковете“.

Волфсбург не успя да направи нищо съществено дълго време, но 78-ата минута можеше да изравни. Удар на Йосип Брекало бе отклонен и топката отиде във външната страна на мрежата.

Две минути преди края на двубоя Лайпциг стигна до второ попадение, дело на Хий-Чан Хуанг, който се появи на терена малко по-рано.

По-рано пък елиминиралият Байерн още на 1/16-финалите втородивизионен Холщайн Кил спечели убедително с 3:0 при визитата си на четвъртодивизионния Рот Вайс Есен и също продължава към 1/2-финалите на турнира. Александър Мюлинг (26-дузпа), Джани Лука Сера (28) и Джошуа Меес (90) бяха точни за гостите.

За 1/2-финалите се класираха Борусия Дортмунд) Холщайн Кил и РБ Лайпциг, а последният тим за тази фаза ще бъде излъчен от сблъсъка между втородивизионния Ян Регенсбург и Вердер. Срещата между тях бе отложена заради твърде много случай със заразени от COVID-19 в тима от Регенсбург.