РБ Лайпциг победи Дармщат с 2:0 у дома. Срещата беше от 25-ия кръг на Бундеслигата. "Биковете" поведоха още в 3-ата минута, когато Томас Ишърууд си вкара автогол. Пет минути след почивката Кристоф Баумгартнер вкара втория гол за домакините.

С успеха РБ Лайпциг събра 46 точки и поне временно изпревари Борусия Дортмунд, като зае 4-о място във временното класиране. "Лилиите" са на дъното с 13 точки.

Gulliver/GettyImages
12 снимки

Срещата започна силно за "биковете", които откриха резултата още в 3-ата минута. Тогава Томас Ишърууд прати топката в собствената си врата в опит да изчисти подаване в наказателното поле.

Три минути след почивката Лоис Опенда се озова на отлична позиция, за да удвои, но отправи слаб удар, който не затрудни вратаря на "лилиите".

В 50-ата минута Ксавер Шлагер намери Кристоф Баумгартнер пред наказателното поле и австриецът с шут в левия ъгъл вкара за 2:0.

В 66-ата минута Дармщат можеше да се върне в мача, но ударът на Оскар Вилхелмсон беше отразен от Петер Гулачи.