РБ Лайпциг постигна много трудна, но важна победа с 1:0 при гостуването си на Бохум. Двубоят беше от 24-ия кръг на Бундеслигата. Единственият гол в мача вкара Кристофър Нкунку в 82-ата минута.

„Биковете” изиграха слаб мач, като попадението беше единственият точен удар във вратата на противника. В същото време домакините направиха няколко сериозни пропуски.

В 57-ата минута Бохум беше близо до гол, но удар на Милош Пантович от близка дистанция мина над вратата.  Десет минути по-късно Андре Силва засече центриране отляво, но стреля на сантиметри от дясната греда.

Малко след това със сериозен пропуск се отчете и Антони Лосила. В 78-ата минута Петер Гулаши се намеси решително след удар с глава на Кристофър Антуй-Аджей.

Четири минути по-късно Бенямин Хенрихс намери Нкунку в наказателното поле, а французинът с удар в далечния ъгъл матира вратаря.

С успеха РБ Лайпциг излезе на 4-о място с 40 точки, докато Бохум е в средата на класирането с 29 точки.