Отборът на Ред Бул Лайпциг се върна на домашната сцена след дебюта си в Шампионската лига с 2:2 срещу Борусия Мьонхенгладбах в 4-ия кръг. Отборът от Лайпциг има 7 точки и заема 5-о място в класирането, докато гостите са с 5 точки на 10-о място.

Старши треньорът на РБ Лайпциг Ралф Хазенхютъл направи доста промени в стартовия състав за сравнение в мача от сряда и в 17-ата минута Тимо Вернер откри резултата, но в 25-ата от дузпа Торган Азар изравни.

Домакините отново излязоха напред в класирането чрез Жан-Кевин Агустен в 31-ата, а половин час преди края на мача Ларс Щиндъл фиксира крайното 2:2.

Седем минути преди края на мача домакините останаха с десет души на терена, след като Наби Кейта вдигна високо крака си в лицето на Кристоф Крамер.

Съдията прецени, че това е опасен фаул и му вдигна директен червен картон.