Отборът на Падерборн се саморазправи с гостуващия Карлсруе в мач от откриващия кръг на Втора Бундеслига. „Синьо-черните“ разбипа своя съперник с гръмкото 5:0.

Въпреки множеството удари и интензивното темпо, резултатът се запази нулев до почивката. Във вторите 45 минути на терена обаче имаше само един отбор – този на Падерборн.

Косоварят Флорент Муслия откри от дузпа в 55-ата минута, а девет по-късно Роберт Лейперц удвои, останал сам срещу Кай Ейзле. Топката малко случайно навести вратата след щастлив рикошет в крака на стража.

В 68-ата минута Джулиан Джуван с много техничен изстрел направи резултата класически.

Четири минути след гола на левичаря, Феликс Плате направи 4:0, а Сирлорд Конте оформи крайния резултат точно четвърт час преди края.