Шалке постигна важна победа срещу Пройсен Мюнстер с 2:1 в мач от кръг 7 на Втора Бундеслига. Срещата се проведе на стадиона на Пройсен, където домакините не успяха да се противопоставят на агресивната игра на гостите.

Двата отбора започнаха мача предпазливо, като не успяха да създадат сериозни опасности. В 8-ата минута Юнес А. опита да открие резултата, но защитата на Шалке се справи. В 32-ата минута гол на Гродовски беше отменен за засада, което остави резултата 0:0 до края на полувремето.

Второто полувреме започна динамично, като в 53-ата минута Макридис Х. изведе Пройсен напред в резултата след добро подаване. Шалке обаче бързо отговори и в 67-ата минута Сила М. възстанови равенството с точен удар. Само седем минути по-късно, в 74-ата минута, той вкара втори гол, като донесе победата на Шалке.

Срещата завърши с резултат 2:1 в полза на Шалке, което им осигури важни три точки в борбата за по-добро класиране в лигата.