Двубоят от втора дивизия на френското футболно първенство между отборите на Метц и Гингам беше прекратен заради заплахи към главния съдия Пиер Гаюст от страна на феновете. Срещата беше подновена след 25-минутно прекъсване.

В 57-ата минута при резултат 3:3 арбитърът показа червен картон на футболиста на Метц - Жан-Жак Данли. За домакините това бе трети изгонен играч в мача. От трибуните започнаха да се чуват закани към Гаюст, след което реферът прекрати двубоя и изведе отборите от терена.

Срещата все пак се доигра след 25-минутно прекъсване. Останали с 8 души на терена, домакините получиха още три попадения и мачът завърши при резултат 6:3 в полза на Гингам. В 31-ата минута за втори жълт картон бе изгонен  защитникът на Метц - Бубакар Куяте, а в третата минута на първото полувреме от игра бе отстранен вратарят на домакините - Александър Укиджа.

Метц заема осмо място в класирането с 11 точки от осем мача, а Гингам има 13 точки от седем двубоя и е на шеста позиция.