Волфсбург започна сезона в Бундеслигата с минимална победа над гостуващия Бохум с 1:0. Единственото попадение бе дело на Ваут Вергхорст в средата на първото полувреме.

Срещата започна много по възможно най-лошия начин за тима на Бохум, който остана с човек по-малко още в четвъртата минута, когато Робърт Теше бе изгонен за ръка с ръка на голлинията. Зад топката застана нидерландският национал Ваут Вергхорст, но изстрелът му в левия ъгъл бе спасен от Мануел Риман.

Попадението все пак стана факт в 22-ата минута, когато именно Вергхорст се възползва от силно изпълнение на тъч, пое топката в наказателното поле, залъга двама бранители и прати топката в левия ъгъл на вратаря за 1:0.

В следващите минути до края на първата част и през второто полувреме нидерландския централен нападател пропусна още две добри възможности за попадение, но “вълците” така и не успяха да се доберат до второ попадение. В следващият кръг Волфсбург гостува на Херта, а Бохум ще посрещне Майнц.