Отборът на Байерн Мюнхен не успя да победи у дома гостуващия Унион Берлин и двата тима завършиха наравно при резултат 1:1 в мач от 28-ия кръг на германската Бундеслига. Джамал Мусиала откри за "баварците" в 68-ата, но Маркус Ингватсен донесе точката за столичани в 85-ата минута.

Gulliver/GettyImages
69 снимки

Шампионите излязоха в доста променен състав, което беше породено от много контузени в тима. Дебют напарвиха играчи като Йосип Станишич и Тиаго Дантас.

"Баварците" маха повечето положения, но в края неопитността на част от играчите им костваха трите точки. Така Байерн продължава да е лидер в класирането с актив от 65 точки, но вече със само пет аванс пред втория РБ Лайпциг. Унион е седми с 40 точки.

КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Още във втората минута Джамал Мусиала опита да стреля от малък ъгъл, но в аут.

В 17-ата минута Ерик Максив Чупо-Мотинг бе изведен отлично сам срещу вратаря от младия ТИаго Дантас, но Луте се намеси добре и изби.

В 23-ата Мануел Нойер трябваше да се намесва решително след удар с глава на Мариус Бултер.

На почивката в игра се появи Льорой Сане, който замени получилия удар в средата на първата част Кингсли Коман.

Домакините се активизираха още повече през втората част, но продължаваха дагрешат в последната третина на игрището.

В 57-ата минута Макс Крузе бе изведен чудесно отляво в наказателното поле и стреля от воле по диагонала, но неточно.

В 65-ата минута удар на Сане от 12-13 метра прелетя над напречната греда.

„Баварците“ все пак достигнаха до попадение в 68-ата минута, когато центриране от фаул не бе изчистено добре, топката бе върната в наказателното поле право към Дейвид Алаба, където Кристофър Тримел не успя да пресече. След това пък Марвин Фридрих не успя а да изчисти, а Томас Мюлер асистира на Мусала, който показа чудесна техника и между двама бранители отбеляза за 1:0.

Само няколко минути по-късно младокът бе заменен принудително, след като получи контузия при едно единоборство.

В 86-ата минута появилият се като резерва Маркус Ингвартсен изравни след отличен пробив на Роберт Андрич , който нахлу в наказателното поле и подаде към точката за дузпа, а там голмайсторът изпревари младия Станишич – 1:1.

В оставащите минути до края на срещата играчите на Байерн опитаха да стигнат до успеха, но се отчетоха единствено с един неточен удар на появилия се като резерва Дейвид Алаба.

FT | БАЙЕРН МЮНХЕН – УНИОН БЕРЛИН 1:1

1:0 Джамал Мусиала 68'

​1:1 Маркус Ингватсен 85'

Стартови състави на двата отбора:

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер ) – 20. Бона Сар, 17. Жером Боатенг, 8. Хави Мартинес, 44. Йосип Станишич – 6. Джошуа Кимих, 28. Тиаго Дантас – 42. Джамал Мусиала, 25. Томас Мюлер, 29. Кингсли Коман – 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг

Старши треньор: Ханс-Дитер Флик

УНИОН БЕРЛИН (4-4-2): 1. Андреас Луте – 25. Кристофър Ленц, 31. Робин Кнохе, 5. Марвин Фридрих, 28. Кристофър Тримел ) – 18. Кейта Ендо, 15. Мариус Бюлтер, 30. Роберт Андрих, 21. Гриша Прьомел – 10. Макс Крузе, 24. Петар Муса

Старши треньор: Урс Фишер

Главен съдия: Тобиас Щилер, Германия