След паметната победа с 3:2 на “Камп Ноу” в четвъртък срещу Барселона в Лига Европа, която позволи на Айнтрахт (Франкфурт) да елиминира испанския гранд от турнира, днес “орлите” не намериха сили да измъкнат нещо от гостуването си на Унион (Берлин) в германската столица.

В мач от 30-ия кръг на Бундеслигата Унион надигра у дома Айнтрахт с 2:0. Берлинчани реализираха и двете попадения още в началните минути. Тайуо Ауоний изведе домакините напред в резултата в 17-тата минута, когато се пребори за удобна позиция за стрелба с бранителите на гостите и от близко разстояние изпрати топката във вратата.

Три минути по-късно Гриша Промел наказа разсеяна игра на футболист в черен екип и със страхотен изстрел опъна мрежата зад стража Йенс Грал.

Айнтрахт вече в 4 поредни срещи в първенството няма победа и заема 10-о място в класирането с 39 точки. Унион пък е шести с 47 точки, като е на 4 точки от четвъртото място. Берлинчани влязоха в серия от три поредни победи в Бундеслигата.