Падерборн и Нюрнберг не излъчиха победител, завършвайки 2:2 в мач от втория кръг на Втора Бундеслига. Съдбата на двата тима е огледална, след като в първите си два двубоя от новия сезон записаха две равенства.

Домакините стартираха агресивно двубоя и успяха да открият резултата в 18-ата минута, когато Янис Хьор се възползва от асистенция на Кай Прьогер и откри резултата. До края на първото полувреме Падерборн можеше да увеличи преднината си, но защитата на гостите успя да предотврати опасностите.

В началото на втората част Нюрнберг успя да направи пълен обрат. В 54-ата минута Матс Дали изравни, а четири минути по-късно Мануел Шафлер изведе тима си напред.

Падерборн притисна съперника си в следващите минути и успя да достигне до равенството пет минути преди края на двубоя, когато Свен Мичъл реализира.

С поделените точки двата тима остават съседи в класирането във Втора Бундеслига, след като Нюрнберг е седми, а Падерборн осми с еднакви показатели.

В друг двубой от втория кръг на първенството Карлсруе победи с класическото 3:0 Дармщад.