Германският нападател Лукас Подолски реализира два гола при дебюта си в японската футболна Джей-Лига и помогна на Висел Кобе да победи гостуващия Омия Ардя с 3:1.

Бившият национал на Бундестима изведе домакините напред четири минути след почивката с удар от 23 метра. Бразилецът Марсело Тоскано изравни след час игра, но Подолски отново даде аванс на Висел Кобе след точен изстрел с глава две минути по-късно.

Невероятно видео на Подолски при пристигането му в Япония

Хидео Танака оформи успеха на домакините с удар от дистанция 12 минути преди края. Подолски беше привлечен от турския гранд Галатасарай за 2.6 милиона евро в края на юни. С успеха Висел Кобе остана девети в класирането с 29 точки, на 12 точки зад лидера Серезо Осака, който загуби с 1:3 градското дерби срещу Гамба в друг мач от 20-ия кръг на шампионата.