На радко срещана ситуация станаха свидетели зрителите на двубоя от Бундеслигата между Волфсбург и Кьолн, завършил 1:1. Първо един от асистент-реферите бе нокаутиран с топката и не можа да продължи мача, а след това фен слезе от трибуните, за да попълни състава на съдийската бригада.

Още в 14-ата минута Макс Финкграфе от гостите със зверски удар прати топката право в лицето на страничния арбитър Торбен Зивер. Бързо се видя, че състоянието му е тежко и това доведе до смяната му с четвъртия рефер Николас Винтер.

Заради неналичието на друг четвърти рефер, по уредбата на стадиона бе пуснат призив дали има квалифицирани съдии. Така от трибуните слезе 32-годишният Тобиас Крул, който влезе в тази роля. Той е вратар на шестодивизионния клуб Гифхорн и след като се преоблече в черен анцуг, се включи към съдийската бригада.

Преди седмица подобна случка имаше в Англия, когато запалянко влезе в ролята на четвърти рефер в продълженията на мача от Купата на Англия между Уулвърхемптън и Брентфорд.