Отборът на Байерн Мюнхен продължи победния си ход в немската Бундеслига и вече дръпна с 6 точки преднина на основния си конкурент Борусия Дортмунд, който направи равен като гост на Бохум. Този път жертва на баварския колос се оказа тима на Майнц 05.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Мачът не се разви по най-добрия възможен начин за Байерн, който изоставаше на почивката с 0:1 след попадението на Карим Онисиво с глава в 22-ата минута.

Байерн Мюнхен - Майнц 05

източник: sofascore.com

През втората част обаче, играчите на Юлиан Нагелсман бяха далеч по-дейни и акуратни в своя завършващ удар. След няколко пропуснати положения от Левандовски и Коман, френското крило получи страхотен пас от дълбочина от своя сънародник Корентен Толисо и прониза вратата на гостите от Майнц.

Около 20 минути след изравнителното попадение на Коман в началото на полувремето, Джамал Мусиала получи една топка от Бенжамен Павар, освободи се добре от защитник на гостите и с добре насочен удар във вратата на Центер донесе трите точки на баварците.