Отборът на Борусия Мьонхенгладбах разби германския шампион Байерн Мюнхен с гръмкото 5:0 в дербито от втория кръг на Купата на Германия и изхвърли "баварците" от турнира. Куадио Коне даде тон за головото шоу и откри още във втората, а Рами Бенсебайни удвои в 15-ата минута. В 21-ата минута Бенсабейни направи резултата класически след точно изпълнена дузпа. През втората част Бреел Емболо също се разписа в 51-ата и в 57-ата минута, с което оформи и крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

Резултатът изглежда изнендващ и на фона на това, че Байерн излезе в титулярния си състав. Пред Мануел Нойер в защитата действаха Алфонсо Дейвис, Люка Ернандес, Даю Упамекано и Бенжамен Павар. В центъра бяха поставени Леон Горецка и Йосуа Кимих, а в предни позици действаха Лерой Сане, Томас Мюлер и Серж Гнабри. Атаката пък водеше Роберт Левандовски.

Въпреки това "баварците" за втора поредна година напускат надпреварата в тази фаза, след като през миналия сезон отпаднаха от Холщайн Кил след изпълнение на дузпи.

Домакините започнаха вихрено двубоя и откриха резултата още във втората минута, когато "баварците" сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Куадио Коне да отмъкне и комбинира с Бреел Емболо в наказателното поле. Получи се рикошет и топката попадна на пътя на Коне, който с плътен удар на остави шансове на Мануел Нойер за 1:0.

В деветата минута Борусия имаше шанс да удвои резултата. Йонас Хофман се измъкна от Даю Упамекано и излезе сам срещу Нойер, след което стреля, но покрай дсната греда на вратата на Байерн.

Само две минути след това "жребчетата" отново бяха близо до втори гол. Йонас Хофман отправи прекрасно подаване в наказателното поле, където Упамекано остана под топката, а Емболо я овладя елегантно и стреля силно, но Нойер спаси и изби над гредата.

Находчивите действия на Гладбах дадоха резултат в 15-ата минута, когато те стигнаха до удвояване на резултата. След чудесна атака, при която Емболо изведе отдясно Хофман, а той, от своя страна, пусна прекрасен пас в наказателното поле за непокрития Рами Бенсебайни, който разстреля Нойер от 12-13 метра - 2:0.

Това обаче не беше всичко за първите двадесет минути. Точно в 20-ата Люка Ернандес събори в наказателното поле Емболо и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Бенсебайни, който много хладнокръвно излъга Нойер за 3:0.

В следващите минути темпото на игра поспадна, а Байерн погледна по-смело в предни позиции, макар да нямаше чисто голово положение.

В 23-ата минута Упамекано стреля с глава, но неточно над вратата.

Първият точен удар за "бварците" дойде в 35-ата минута, когато Серж Гнабри шсутира в наказателното поле, но слабо и в ръцете на Ян Зомер.

Лено Горецка също пробва късмета си в 41-ата минута, но също бе неточен с мерника си. В последните минути на първата част Байерн натисна, но така и не успяваше да застраши сериозно вратата на домакините.

Второто полувреме започна с хубав удар на Горецка от дистанция в 49-ата минута, който обаче беше спасен от Зомер.

Само две минути след това обаче Гладбах отбеляза четвърти гол. След една изритана топка напред двамата централни защитници на Байерн Никлас Зюле и Даю Упамекано не се разбраха и наглед от лесна за тях ситуация Емболо е възползва, отмъкна топката в наказателното поле и опъна мрежата зад Нойер със силен удар.

Крахът за Байерн стана пълен в 57-ата минута, когато домакините стигнаха до ново попадение. Резервата Кингсли Коман сбърка при изнасянето на топката и я предостави на Лукс Нетц, който моментално изведе сам срещу Нойер Емболо, а швейцарският национал не остави шансове за реакция от вратаря с удар в долния му ляв ъгъл – 5:0.

След точно час игра „баварците“ можеха да върнат едно попадение, когато Гнабри бе намерен отдясно в наказателното поле и шутира по диагонала, но Зомер изби в корнер.

В 68-ата минута Байерн имаше нов шанс за гол. След чудесна комбинация между Сане и Коман, французинът намери отлично непокрития Йосип Станишич отдясно в пенатлерията, който стреля, над вратата.

Четири минути след това Матиас Гинтер центрира отдясно в наказателното поле, а на далечната греда Емболо опита да засече в търсене на хеттрика си, но бе блокиран.

В 75-ата минута Левандовски комбинира с Томас Мюлер в наказателното поле, но ударът на германския национал бе уловен от Зомер.

Малко по-късно Мюлер стреля с глава, но Ян Зомер спаси.

До края „баварците“ не успяха да създадат нищо запомнящо се и така записаха една от най-тежките си загуби, докато Борусия си върна самочувствието и си върна за загубата с 0:6 от май по-рано тази година.

FT | БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ – БАЙЕРН МЮНХЕН  5:0

1:0 Куадио Коне 2'

2:0 Рами Бенсебайни 15'

3:0 Рами Бенсабайни (дузпа) 21'

4:0 Бреел Емболо 51'

5:0 Бреел Емболо 57'

Стартови състави на двата отбора:

БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ (3-4-2-1): 1. Ян Зомер - 28. Матиас Гинтер, 30. Нико Елведи, 15. Джейсън Бейер - 29. Джоузеф Скали, 8. Денис Закария, 17. Куадио Коне, 25. Рами Бенсебайни - 23. Йонас Хофман, 13. Ларс Щиндъл (к) - 36. Бреел Емболо

Старши треньор: Адолф Хютер

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер (к) - 19. Алфонсо Дейвис, 21. Люка Ернандес, 2. Даю Упамекано, 5. Бенжемен Павар - 8. Леон Горецка, 6. Йосуа Кимих - 10. Лерой Сане, 25. Томас Мюлер, 7. Серж Гнабри - 9. Роберт Левандовски