Байерн Мюнхен победи РБ Лайпциг с 3:2 в дербито на 21-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима изиграха страхотен мач на „Алианц Арена”, в който имаше безброй положения за гол.

В 12-ата минута Томас Мюлер изведе баварците напред, но в 27-ата минута Андре Силва изравни. В края на първата част Роберт Левандовски отново изведе домакините напред, а преди това гол на Мюлер беше отменен след намесата на ВАР. Седем минути след подновяването на играта Кристофър Нкунку отново изравни резултата, но в 58-ата минута Йошко Гвардиол си отбеляза автогол.

С успеха Байерн събра 52 точки и продължава да бъде убедителен лидер във временното класиране. Лайпциг е едва 7-и с 31 точки.

Gulliver/GettyImages
36 снимки

Срещата започна с две възможности пред Серж Гнабри, но вратарят Петер Гулаши се справи при ударите на крилото. В 9-ата минута Корентен Толисо получи пред наказателното поле и отправи удар, който беше неточен. Минута по-късно "биковете" отговориха с удар на Дани Олмо. Испанецът получи от Андре Силва пред наказателното поле, но стреля над вратата.

В 12-ата минута баварците поведоха. Гостите се огънаха под пресата на домакините. Толисо отне топката от защитник, след което кълбото се озова в Роберт Левандовски. Полякът напредна и отправи удар, който Гулаши успя да избие, но Томас Мюлер от няколко метра на празна врата нямаше как да сбърка.

Три минути по-късно шампионите бяха близо до удвояване на преднината си. Гнабри пусна успореден пас в наказателното поле, а на далечната греда Левандовски не успя да засече. Лайпциг бързо отговори с многоходова атака, която завърши със спасяване на Мануел Нойер след удар на Олмо от близка дистанция.

В 18-ата минута Нойер отново се справи блестящо след удар на Олмо. "Биковете" организираха атака отляво, като Нкунку изведе испанеца на стрелкова позиция.

В 27-ата минута Лайпциг изравни. Толис сбърка в центъра, което позволи на Нкунку да напредне през центъра и да навлезе в наказателното поле. Франузинът пусна към Конрад Лаймер отдясно. Австриецът отправи удар, който срещна дясната греда, а Никлас Зюле и Бенжамен Павар не се ориентираха добре, което позволи на Андре Силва от трудна позиция да изравни.

В 32-ата минута избита топка стигна до Мюлер пред наказателното поле. Нападателят отправи тежък удар, но Гулаши внимаваше и изби. Две минути по-късно Коман беше близо до фантастично попадение. Французинът проби отляво и опита страхотен прехвърлящ удар, но топката срещна лявата странична греда.

В 37-ата минута Левандовски успя да отнеме топката от Гвардиол и намери Гнабри. Крилото с перфектно центриране намери Мюлер, който се вклини между двама защитници и с глава се разписа. След намесата на ВАР обаче реферът Свен Яблонски отмени попадението заради нарушение на Леви срещу хърватския защитник. Четири минути по-късно Левандовски отправи удар с глава след центриране на Коман, но над вратата.

В 44-ата минута домакините отново поведоха. Гнабри получи отляво, напредна и центрира в наказателното поле, където Левандовски успя да изпревари трима бранители и с глава не остави шансове на вратаря на "биковете".

Втората част започна с опасен удар от далечна дистанция на Толисо. В 53-ата минута Байерн загуби топката в центъра на терена, което позволи на Лаймер да изведе Нкунку очи в очи с Нойер и французинът хладнокръвно прати топката в мрежата.

В 58-ата минута Байерн отново излезе напред. Коман изведе Гнабри отдясно, а германският национал опита остро центриране, но след рикошет в Гвардиол, топката се озова в мрежата на "биковете".

Четири минути по-късно домакините бяха близо до още един гол. Сане проби през центъра и изведе Левандовски сам срещу вратаря. Нападателят успя да изпревари Гвардиол, озова се на стрелкова позиция, но не намери очертанията на вратата. В 71-ата минута полякът отново можеше да се разпише, но с глава стреля над вратата.

В 82-ата минута "биковете" отново бяха близо до това да изравнят резултата. Емил Форсберг получи в наказателното поле и отправи удар, който Зюле блокира. Топката се озова отново в шведа, чийто шут беше спасен от Нойер. Четири минути по-късно фронтален удар на Сане от границата на наказателното поле беше спасен от Гулаши.

Дълбоко в добавеното време и Сане се отличи с пропуск, след като от дузпата не намери очертанията на вратата.

Байерн – РБ Лайпциг 3:2

1:0 Томас Мюлер (12)

1:1 Андре Силва (27)

2:1 Роберт Левандовски (44)

2:2 Кристофър Нкунку (53)

3:2 Йошко Гвардиол (58-автогол)

Байерн: 1. Мануел Нойер, 4. Никлас Зюле, 5. Бенжамен Павар, 6. Йозуа Кимих, 7. Серж Гнабри, 9. Роберт Левандовски, 10. Лирой Сане, 11. Кингсли Коман (84 - 23. Танги Нианзу), 21. Люка Ернандес (73 - 2. Дайо Упамекано), 24. Корентен Толисо (63 - 42. Джамал Мусиала), 25. Томас Мюлер (84 - 18. Марсел Забитцер)

Треньор: Юлиан Нагелсман

РБ Лайпциг: 1. Петер Гулаши, 4. Вили Орбан, 3. Анхелиньо, 18. Лукас Клостерман, 18. Кристофър Нкунку, 22. Норди Мукиеле (72 - 39. Бенямин Хенрихс), 25. Дани Олмо (61 - 10. Емил Форсберг), 27. Конрад Лаймер (61 - 8. Амаду Айдара), 32. Йошко Гвардиол, 33. Андре Силва (80 - 9. Юсуф Поулсен), 44. Кевин Кампл (46 - 17. Доминик Собослай)

Треньор: Доменико Тедеско