Съставът на РБ Лайпциг завърши един кошмарен есенен дял на Бундеслигата по ужасяващ начин, сгромолясвайки се срещу предпоследния в класирането Арминия Билефелд с 0:2 като гост.

17 снимки

След мудно първо полувреме, в което почти нямаше интересни положение, гостите шокираха "биковете" в 57-та минута, след като Жани Сера успя да се разпише.

Само 13 минути по-късно гостите обаче останаха с 10, след като Фабиан Клос си изкара глупав червен картон за опасно влизане. Точно, когато Лайпциг си помислиха, че идва техния шанс, Арминия удари за втори път.

В 75-та минута Масая Окугава удвои аванса за тима си след асистенция на Флориан Крюгер. До края домакините натиснаха, но така и не стигнаха до нови опасности.