Мюнхен 1860 трябваше да изиграе 120 минути и да спечели с дузпи двубоя си от първия кръг в турнира за Купата на Германия срещу Дармщадт. В редовното време двата тима не се победиха, завършвайки 1:1, но след дузпи мюнхенци взеха успеха.

В редовното време след нулево първо полувреме домакините откриха резултата в 75-ата минута. Филип Щайнхард съумя да се разпише след леко разбъркване в наказателното поле на гостите.

Пет минути по-късно обаче гостите изравниха резултата и попариха щастието на тима от Мюнхен. Лука Файфер се разписа с много красив удар, а топката се отклони от страничната греда, за да влезе в мрежата.

След като в продълженията не паднаха нови голове, дузпите трябваше да определят победителя, а от бялата точка по-точен мерник показаха футболистите на домакините, които продължават и борбата за трофея.