Майнц 05 разби с 4:0 Арминия Билефелд в мач от 27-ия кръг на немската Бундеслига. Тимът на Бо Свенсон отбеляза цели три гола от дузпи през втората част, но разгромът бе започнал още преди да са изминали и 60 секунди игра.

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Джонатан Буркард откри за домакините след подаване на Силван Видмер още в първата минута. Резултатът се запази такъв над час игра, като в 65-ата минута Муса Ниакате реализира дузпа, за да удвои.

Авторът на първия гол Буркард отбеляза втория си гол в мача и съответно трети във вратата на Арминия в 75-ата минута, също от дузпа.

Датският офанзивен футболист Маркус Ингвартсен пък отбеляза третата дузпа за Майнц само 4 минути след второто попадение на Буркард.

С трите точки Майнц се качи на 9-а позиция с равен брой точки с десетия Айнтрахт Франкфурт. И двата състава са с по 37. Тимът от Билефелд пък е предпоследен с 25 пункта и се намира на две точки от спасителния бряг.