Отборът на Майнц О5 записа изразителна победа над Борусия Мьйнхенгладбах в първи мач от 22-ия кръг на Първа Бундеслига. Домакините сразиха своя противник с 4:0 и по този начин го задминаха в класирането.

Майнц вече се намира на седма позиция в таблицата, докато Борусия остава на деветото място, но може да се срине с две места, ако преследващите преследвачите Байер Леверкузен и Вердер Бремен постигнат победи в мачовете си от кръга.

Gulliver/GettyIMages
15 снимки

Головата фиеста на стадион „Мева Арена” започна в 25-ата минута, когато Джае-Сунг Лий откри за домакините. Въпреки превъзходството на тима на Майнц, резултатът се запази непроменен до почивката.

След паузата обаче, футболистите на старши треньора Бо Свенсон се възползваха по най-добрия начин от създадените положения и реализираха нови три безответни гола. Първо Ингвартсен покачи на 2:0 в 49-ата минута, а Ажурке и Патрик Вейпер оформиха разгрома за Борусия Мьонхенгладбах .