Нападателят на футболния гранд Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски беше избран за спортист на 2020 година на Полша в допитването на водещото местно издание "Пржеглад Спортови".

Левандовски заслужи наградата за втори път в кариерата си, след като изпревари шампионката от Откритото първенство на Франция по тенис Ига Швьонтек. По-рано той беше определен за футболист на годината на ФИФА, а взе и приза за спортист на Европа за 2020 година в традиционната анкета на ПАП след националните агенции на Стария континент. 32-годишният

Левандовски имаше страхотен сезон с Байерн, с който спечели титлата, купата и Суперкупата на Германия, Шампионската лига и Суперкупата на Европа. Ски-скачачът Камил Стох, който по-рано през седмицата спечели престижната верига "Четирите шанци", беше класиран на трето място в допитването.