Отборът на Ливърпул стартира с победа в контролните си мачове преди старта на новия сезон във Висшата лига на Англия. Шампионът на Премиър лийг подчини с категоричното 3:0 германския Щутгарт в Австрия. Тон за успеха на англичаните даде Роберто Фирмино след четвърт час игра. В 40-ата Наби Кейта удвои резултата, а в 68-ата Риан Брюстър оформи крайния резултат.

Мениджърът на мърсисайдци смени целия си титулярен състав на почивката, като през второто полувреме за „червените” в игра влезе и лятното попълнение Костас Цимикас. Гръкът се понрави с изявите си по левия фланг, след като действаше бързо и опитваше непрестанно да тормози отбраната на „швабите”.

Ливърпул има и втора контрола в предсезонния си лагер, като на 25-и август ще пътува до Залцбург, за да играе с местния Ред Бул.

Първо полувреме: Алисон, Уилямс, Гомес, Ван Дайк, Фабиньо, Джоунс, Кейта, Салах, Мане, Фирмино

Второ полувреме: Адриан, Хувър, Филипс, Ван Ден Берг (Куметио), Цимикас, Вайналдум, Милнър, Груич, Елиът, Минамино, Брюстър