Борусия Дортмунд започна силно сезон 2017/18 в Бундеслигата. „Жълто-черните“ победиха с 3:0 Волфсбург и по този начин оглавиха класирането.

Гостите започнаха силно двубоя, а в 17-ата минута дойде първата по-интересна ситуация. Кристиан Пулишич намери добре Гонсало Кастро с много прецизен пас. Ударът на последния обаче бе неточен, минавайки покрай вратата. Пет минути по-късно Дормунд откри резултата. След хубав пробив на Пулишич, топката бе насочена към Марио Гьотце, който овладя добре в наказателното поле и с премерен удар се разписа за 1:0.

Три минути след това Максимилиан Филип отправи хубав удар с глава, а топката мина на сантиметри от вратата. Натискът на Борусия доведе до второ попадение в 27-ата минута. При добра атака отдясно, Гонсало Кастро комбинира с Марк Бартра. Испанецът пое хубаво и след няколко крачки в пеналта нанесе хубав диагонален изстрел от малък ъгъл, а топката влетя в горния ляв ъгъл на домакинската врата за 2:0. При това попадение реферът прибегна до видеоарбитража, който установи, че голът е редовен.

След почивката „вълците“ бяха близо до намаляване на резултата. Марио Гомес можеше да върне интригата, но негов удар в 56-ата минута мина покрай левия стълб.

В 60-ата минута Борусия оформи класическата си преднина. Пулишич се пребори добре отдясно по атаката, пусна пас към връхлитащия Пиер-Емерик Обамеянг, който със сетни сили съумя да нанесе изстрел и да запише името си сред голмайсторите за 3:0.

Домакините се разписаха в съперниковата врата в 69-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Автор на попадението бе Даниел Давиди, който протестира, но реферът бе категоричен в отсъждането си.