РБ Лайпциг разби с 5:1 Щутгарт в първи мач от втория кръг на Бундеслигата. "Биковете" постигнаха впечатляващ обрат през второто полувреме и в рамките на 25 минути вкараха пет гола. Това бяха първи точки в първенството за днешните победители, докато швабите също са с три след успех в първия кръг.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Щутгарт излезе напред в резултата в 35-ата минута. Тогава защитата на домакините сбърка, като топката попадна в Серу Гираси, който я прати във вратата за 0:1.

Домакините изравниха в 51-ата минута след груба грешка на Александър Нюбел, което позволи на Бенямин Хенрихс да вкара на празна врата. Малко след това гол на Лоис Опенда беше отменен заради засада.

"Биковете" направиха пълен обрат в 63-ата минута. Тогава Шави Симонс с къс пас намери Дани Олмо, който с удар в далечния ъгъл вкара за 2:1.

Три минути по-късно Давид Раум центрира превъзходно в наказателното поле, Люис Опенда стигна до топката и от близка дистанция с глава вкара трети гол за „биковете“.

В 74-ата минута Кевин Кампл отправи удар от границата на наказателното поле. Получи се рикошет, който заблуди Нюбел и топката се озова в мрежата му.

Две минути след това Шави Симонс оформи крайното 5:1. Нидерландецът стигна до една отскочила топка и с плътен удар реализира.