Борусия Дортмунд не успя да спечели гостуването си на Кьолн, завършвайки при резултат 1:1. Вестфалци пропуснаха шанс да се приближат на четири точки от лидера Байерн Мюнхен. С равенството "жълто-черните" събраха 57 пункта, докато баварският гранд е с 63.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

Срещата започна отлично за хората на Марко Розе, като Мариус Волф откри в 8-ата минута, след като получи хубав пас от Джуд Белингам и насочи топката покрай Швабе.

"Козлите" не забавиха своя отговор и предприеха няколко опасни атаки. Домакините дочакаха своя миг в 36-ата минута, когато Модест продължи с глава едно центриране към Себастиян Андерсон, а шведът бе безкомпромисен.

Около десет минути след началото на втората част Халанд имаше отличен шанс очи в очи със стража на домакините Марвин Швабе, но не успя да се възползва.

Равенството пък остави Кьолн на 7-о място в таблицата с 40 точки, което за момента им дава всички шансове за изява в европейските клубни турнири следващата година.