Отборът на Кьолн стигна до победа като гост с 3:1 в Берлин над местния Херта. С победата „козлите“ се изравниха по точки с Унион Берлин и заеха неговото шесто място във временното класиране, като за това се оказа ключов третия гол в днешния двубой дело на Ян Тилман в добавеното време.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Опитният френски голаджия Антъни Модест откри в 29-ата, а словашкият национал Ондрей Дуда покачи на 2:0 три по-късно.

Въпреки опитите си, столичани стигнаха до едва едно попадение във вратата на Марвин Швабе, дошло в 57-ата минута чрез Владимир Дарида.

Във втората минута на добавеното време Ян Тилман се възползва от груба грешка в отбраната на тима от германската столица и подпечата успеха на играчите в червени екипи, отбелязвайки трети гол.