Кайзерслаутерн спечели с 3:1 като гост на Херта в Берлин и стана вторият полуфиналист за Купата на Германия.

Мачът на „Олимпиащадион“ започна по прекрасен начин за Кайзерслаутерн, който поведе в резултата след само 5 минути игра, след като Тимотеуш Пучач намери Ян Елведи. Той пое топката и с много добър изстрел прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на мрежата на Мариус Герсбек.

Гостите вкараха нов гол за радост на 10 000 свои фенове на трибуните в германската столица в 38-ата минута. Марлон Ритер показа страхотен поглед над играта и намери чудесно Ричмонд Тачи на границата на наказателното поле, откъдето той прати топката право в мрежата.

След почивката „червените дяволи“ вкараха и трети гол след грешка в защитата на Херта. Филип Калоч с изстрел от наказателното поле направи 0:3.

В добавеното време на мача Харис Табакович се пребори за една въздушна топка и я насочи към Фабиан Резе, който отбеляза почетния гол за Херта.