Херта Берлин записа втора победа от началото на сезона в германската Втора Бундеслига, след като надделя по изключително драматичен начин с 4:3 като гост на Кайзерслаутерн.

Столичани поведоха в 28-ата минута чрез Лука Шулер, но домакините направиха пълен обрат след голове на Филип Клемент в 32-ата и на Аарън Опоку в 45-ата минута.

Херта, на свой ред, обърна резултата до 3:2 след попадения на Дери Шерхант в 51-ата и второ попадение на Шулър в 64-ата минута. Кайзерслаутерн, обаче, отново изравни в 68-ата минута, когато се разписа Борис Томиак.

В герой за берлинчани пък се превърна Микаел Куизанс, който донесе победата на своя тим в 79-ата минута, оформяйк крайното 3:4.

По този начин Херта събра седем точки, колкото има и Кайзерслатуерн след четири изиграни кръга във втория ешелон на германския футбол.