Юлиан Бранд не вярва, че той и неговите съотборници в Борусия Дортмунд имат проблеми с манталитета.

"Все още не вярвам, че това е нашият проблем през този сезон", каза той в интервю за web.de, публикувано в петък.

Дискусията по този въпрос отново беше на дневен ред след равенството 3:3 на Дортмунд като гост в Бундеслигата срещу Щутгарт през миналата седмица, в което "жълто-черните" изгубиха предимство от 2:0 срещу 10 футболисти от домакините.

"Става въпрос за тактическа дисциплина, която ни липсва в някои ситуации. Това ни е проблемът. Първото полувреме беше добро, но в първите 10 минути на втората част всичко стана доста различно. Това няма нищо общо с манталитета", обясни той.

Последната шампионска титла за Борусия Дортмунд дойде през 2012 година, а след това Байерн Мюнхен триумфира в следващите десет поредни сезона.

В събота Дортмунд играе у дома срещу Айнтрахт Франкфурт. "Жълто-черните" изостават на 2 точки след лидера в класирането Байерн, който гостува на Майнц 05.