С първия си гол за сезона Илия Груев даде началото на победата на Вердер с 4:1 над Шалке 04 като гост в  дербито от 31-ия кръг във Втора Бундеслига. Успехът качи тима от Бремен на върха в в класирането, а до края на сезона остават три кръга. Вердер е с 58 точки пред Шалке - 57. Трети е Санкт Паули с 53 т., а Хамбургер и Дармщадт имат по 51. Директно в Първа Бундеслига влизат първите два отбора в крайното класиране, а третият отива на бараж срещу 16-ия от елита.
Младежкият национал Илия Груев откри резултата в 9-ата минута, довкарвайки с глава избита топка от вратаря на домакините. Никлас Фюлкруг (26) и Марвин Дукш (51, 53) ваправиха 0:4, а две минути преди края Зимон Тероде реализира единствения гол за Шалке. 21-годишният Груев беше заменен в 79-ата минута.

В друг мач от кръга във Втора Бундеслига Хамбургер спечели драматично с 4:2 гостуването на Ян Регенсбург с две попадения в края на мача. Миро Мухайм (23), Анси Сухонен (66), Йоша Вагноман (90) и Давид Кинсомби (90+6) се разписаха за Хамбургер, а головете за домакините вкараха Карло Букалфа (46) и Андреас Нилсен Алберс (89).