Хофенхайм стигна до късен обрат в домакинството си на Щутгарт, стигайки до успех с 2:1. Срещата беше от 24-ия кръг на Бундеслигата.

В герой за победителите се превърна Кристоф Баумгартнер, който вкара и двата гола. Преди това Ватару Ендо откри резултата.

Хофенхайм събра 40 точки и остава на 4-о място във временното класиране, докато Щутгарт е в зоната на изпадащите.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

Домакините стигнаха до гол в 43-ата минута чрез Бенямин Хюбнер, който беше отменен заради засада.

В 58-ата минута швабите излязоха напред в резултата. Ватару Ендо се възползва от центриране от корнер и вкара за 0:1.

В 85-ата минута Хофенхайм изравни. Кристоф Баумгартнер направи индивидуален пробив и матира вратаря за 1:1.

Пет минути по-късно зинсхаймци стигнаха до пълен обрат. Якуб Бруун Ларсен намери Баумгартнер в наказателното поле и австрийският национал оформи крайното 2:1.