Хофенхайм се класира за осминафиналите за Купата на Германия, след като разби с 5:1 у дома Шалке 04. Двата отбора се изправиха един срещу друг в Бундеслигата преди няколко дни, а зинсхаймци разбиха „кралскосините” и в Гелзенкирхен с 3:0.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Зинсхаймци излязоха напред в резултата още в 5-ата минута. Тогава Мунас Дабур засече подаване на Озан Кабак на лявата греда и вкара за 1:0.

В 16-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Анхелиньо се озова на стрелкова позиция след подаване на Роберт Сков и с прецизен шут вкара за 2:0. Две минути преди края на първата част Хофенхайм реши всичко в мача с трети гол. Дабур се възползва от страхотно подаване на Денис Гайгер за 3:0.

Шест минути след подновяването на играта Озан Кабак се извиси след центриране на Сков и реализира за 4:0. В 63-ата минута Павел Кадерабек реализира пети гол за домакините с удар от средна дистанция.

Шест минути след това Доминик Дрекслер оформи крайното 5:1 след страхотна атака на „кралскосините” и подаване на Зебастиан Полтер.