Хофенхайм разби с 3:0 като гост Шалке 04 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Роберт Сков вкара два гола за успеха на зинсхаймци, а един добави Мунас Дабур.

Gulliver/GettyImages
10 снимки

С успеха Хофенхайм излезе на трето място със 17 точки, докато "кралскосините" са 16-и с 6 точки след четвъртата си поредна загуба.

Още в 10-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Лео Граймл фаулира съперников футболист в наказателното поле. Зад топката застана Сков, който не сбърка за 0:1. Във втората минута на добавеното време на първата част Жоржиньо Рутер намери Мунас Дабур, който с шут от средна дистанция удвои аванса на гостите.

В 57-ата минута Хофенхайм получи втора дузпа за игра с ръка. Сков отново застана зад топката и реализира за крайното 0:3.