Отборът на Хофенхайм постигна чиста победа с 2:0 в домакинството си на Херта в първи сблъсък от 10-ия кръг на германската Бундеслига. Попаденията отбелязаха Андрей Крамарич в 19-ата и Себастиан Руди в 36-ата минута.

Gulliver/GettyImages
33 снимки

Домакините не срещнаха особени трудности в срещата и успяха да поведат още в 19-ата минута, когато след дълго разиграване Илас Бебу отлично пропусна топката за Андрей Крамарич в наказателното поле и нападателят стреля във вратата за 1:0.

В 36-ата минута Хофе организира нова опасна атака, при която изстрел на Роберт Сков се отби от гредата, но топката попадна в Себастиан Руди, който я прати в мрежата за 2:0.

В 76-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Дедрик Боята влезе опасно в краката на съперник и получи директен червен картон.

С тази победа Хофенхайм събра актив от 14 точки и се изкачи до 7-ото място в класирането, докато Херта остава 11-ата позиция с 12 пункта в актива си.