Отборите на Хофенхайм и Щутгарт завършиха при резултат 2:2 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Така двата тима са съседи в класирането, като на 13-та позиция се намира Хофенхайм с 19 точки, а позиця назад е тима на Щутгарт с 16 точки.

Домакините започнаха силно срещата и това даде резултат в 11-ата минута, когато Андрей Крамарич изведе напред Ховенхайм. Асистрнцията за гола бе на Анхелино.

Дълбоко в добавеното време на първата част Серу Гираси възстанови равенството с чудесно насочен изстрел, който не остави шанс на Оливър Бауман.

Щутгарт успя да осъществи пълен обрат в 77-ата минута, когато Ватару Ендо реализира за 2:1. Само минута по-късно Науиру Ахамада си изкара втори жълт и червен картон, оставяйки гостите с човек по-малко.

Нормално Щутгарт се прибра в защита в опит да запази преднината си и да измъкне трите точки, но Андрей Крамарич успя да възстанови равенството и да донесе поне едната точка на Хофенхайм. Хърватинът вкара в 94-ата минута на мача, правейки резултата 2:2.