Хофенхайм постигна измъчена победа с 3:2 над третодивизионния Виктория Кьолн след продължения в мач от първия кръг на турнира за Купата на Германия.

В редовното време двубоят завърши 1:1 и макар Хофе да бе по-активният тим през цялото време, гостите много трудно пречупиха съпротивата на съперника си.

Андрей Крамарич даде преднина на гостите в 27-мата минута от дискусионна дузпа, но домакините изравниха само 6 по-късно с много красив фалцов удар на Зимон Хандле.

До края на редовните 90 минути ново попадение не падна, но само 3 минути след старта на продълженията Мунас Дабур отново даде аванс на тима от Бундеслигата.

Това обаче не отказа домакините и в 102-ата минута бранителят Кристоф Грегер с глава изравни за 2:2.

Втори гол на Крамарич в 108-мата минута обаче свърши работата за фаворитите и осигури на зийндхаймци класиране във втория кръг.

В други мачове от дшения ден Инголщад победи като домакин Ерцгебирге Ауе с 2:1, а Карлсруе разби като гост Шпортфройнде Лоте с 4:1.