Отборът на Щутгарт победи Волфсбург с 3:1 в мач от 7-ия кръг и запази първото си място в Бундеслигата.

В първото полувреме имаше няколко добри възможности и пред двете врати, все пак в 25-ата минута домакините отбелязаха чрез Серу Гираси. Неговото попадение обаче бе отменено заради засада.

В 34-ата минута Яник Герхард стигна до отбита топка и от границата на пеналтерията отправи хубав изстрел по земя, който порази вратата на Щутгарт.

На домакините им се наложи да обръщат през второто полувреме. Първият гол за Щутгарт падна през 67-ата минута. Серу Гираси бе точен от дузпа.

В 78-ата минута пък отново той вкара, за да осъществи обрата, след като бе изведен от Крис Фюрих.

Четири минути след това Гираси оформи своя хеттрик. Той бе на точното място в точното време и стигна до топката в пеналтерията, след което я изстреля в мрежата на Волфсбург.

Така Щутгарт остава на първото място с 18 точки, а само Байер Леверкузен може да ги свали от там, тъй като "аспирините" ще имат 19 пункта при успех срещу Кьолн в неделя.