Отборът на Херта записа очаквана победа над опашкаря Гройтер Фюрт в първи мач от 5-ия кръг на Първа Бундеслига. Берлинчани се поздравиха с трите точки след 2:1 на Олимпийския стадион в германската столица.

След първо полувреме без голове, резултатът в мача бе открит в 57-ата минута, когато гостите изненадващо поведоха. Бранимир Хргота реализира от дузпа, за да изведе Гройтер Фюрт напред и да даде надежди на своите за първи успех през сезона.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Те обаче не траяха доста дълго време, след като само четири минути по-късно, резултатът бе изравнен. Юрген Екеленкамп не точен за 1:1, а Максимилиан Бауер имаше нещастието да си реализира автогол, който в крайна сметка осигури успеха за Херта.

Берлинчани събраха актив от шест точки и заеха деветата позиция във временното класиране. Гройтер Фюрт пък е на дъното в таблицата с едва една точка и голова разлика минус 10.