Херта Берлин взе глътка въздух, след като разби с 4:1 у дома Борусия Мьонхенгладбах у дома. Срещата беше от 20-ия кръг на Бундеслигата. "Старата дама" записа първа победа от началото на годината, след като до момента беше в серия от 4 поредни загуби.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Двубоят в Берлин започна отлично за гостите, които поведоха още в 17-ата минута, когато се разписа Нико Елведи. След половин час игра Джесик Нганкам се възползва от асистенция на Марко Рихтер и изравни.

В 52-ата минута Херта направи пълен обрат след гол на Мартон Дардай. В първата минута на добавеното време Дери Шерант сложи точка на спора. Крайният резултат оформи Доди Лукебакио от дузпа в 96-ата минута.

С успеха Херта събра 17 точки и заема 16-о място във временното класиране на Бундеслигата, което праща на бараж за оставане в елита на Германия. Гладбах е 10-и с 26 точки.