Отборът на Херта Берлин записа втора поредна победа, след като надигра гостуващия Борусия Мьонхенгладбах с минималното 1:0. Единственото попадение отбеляза Марко Рихтер в 40-ата минута.

БГНЕС
24 снимки

„Жребчетата“ започнаха по-добре и получиха дузпа още в осмата минута заради нарушение на Максимилиан Мителщет срещу Йонас Хофман. След преглед на ситуацията със системата ВАР обаче съдията промени решението си и я отмени.

Домакините пък поведоха в резултата в 40-ата минута, когато точен бе Марко Рихтер. Той намери добре една лошо изчистена топка от наказателното поле и я прати в десния ъгъл на Ян Зомер - 1:0.

Борусия беше близо до изравняването в 66-ата минута, когато Аласан Плеа получи топката около границата на наказателното поле и стреля, но Александър Шволов, спаси.

Двадесет минути преди края Плеа вкара топката във вратата на берлинчани, но голът бе отменен поради засада.

С тази победа Херта се изкачи на 10-о място в класирането с 12 точки, а „жребчетата“ са 12-и с 11 пункта. В следващият кръг Херта гостува на Хофенхайм, докато Борусия ще посрещне Бохум.