Отборите на Херта Берлин и Бохум завършиха при резултат 1:1 мача си от 21-ия кръг на германската Бундеслига.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

През първата част точен за домакините бе Ишак Белфодил, който с глава откри резултата в двубоя. Попадението бе прегледано и с ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка голът бе зачетен.

Само две минути след подновяването на играта пък Себастиан Полтер бе на точното място в точното време, за да засече отбита топка и да я изстреля право във вратата на противника, за да възстанови равенството.

Паритетът остана непроменен до края на мача и така двата отбора взеха по точка от него, което не води до кой знае какви промени в класирането. Бохум остава 11-и с 25 пункта, а Херта изпревари Борусия Мьонхенгладбах и вече е на 12-о място с 23 точки в своя актив.